Haberler

EVRİM Haber Servisi tüm haberleri için TIKLAYINIZ

!!! İnternet Hatlarındaki Sorun!!!

Değerli Evrim Kullanıcıları;
İnternet hatlarında yaşanan bir sorun nedeniyle santralimize PBX hattımız üzerinden ulaşamıyorsunuz destek talepleriniz için
0212 230 21 36
0212 230 21 02
0212 230 27 37
0212 230 21 31 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Yurt dışından ITHAL edilen fermuar, düğme ve çıt

Yurt dışından tedarik edilen fermuar, düğme ve çıtçıt gibi aksesuar ürünlerinin ithalatına eylüle kadar geçerli olmak üzere ilave gümrük vergisi getirildiğini anımsatan İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe,, şunları kaydetti:

Çin’in çelik sac ve levha ihracatı Haziran’da

Bu yılın Haziran ayında, Çin yıllık bazda %31,1 düşüşle 2,2 milyon mt çelik sac ve levha ihracatı gerçekleştirdi. Haziran ayında, uluslararası piyasalardaki zorlu rekabet, yerel piyasa fiyatlarındaki artış eğilimi, güçlü yerel talep ve yükselen demir cevheri fiyatlarına bağlı olarak kısmen artış gösteren levha ihracat teklif fiyatları ihracat yapılmasını güçleştirdi.

Gümrük Birliği hızla güncellen,İngiltere ile STA

İHKİB Başkanı Gültepe, salgın sonrası küresel markaların beklentilerinin Türkiye'nin rekabet gücünü artırdığını ancak risklerin olduğunun da unutulmaması gerektiğini vurguladı.
AB'nin Vietnam ile imzaladığı serbest ticaret anlaşmasının (STA) sektör adına ciddi bir risk unsuru barındırdığına işaret eden Gültepe, “Türkiye'nin de AB ile Gümrük Birliği'ni hızla güncellemesi gerekiyor.

Andora Prensliği Menşeli İşlemlerde İGV Muafiyeti

Andorra menşeli eşyanın Avrupa Birliği (AB) üyesi bir ülkeden A.TR Dolaşım Belgesi eşliğinde ithalata konu olması halinde ilave gümrük vergisine (İGV) tabi olmadığı ;bu eşya için Gümrük Yönetmeliği’nin 205/4-ç maddesi uyarınca Bakanlık tarafından belirlenen risk kriterleri çerçevesinde BİLGE sistemi tarafından ibrazı gerektiği hallerde menşe şahadetnamesi sunulması gerektiği

Kamerun Hayvan İhracatı Yasağı

Kamerun makamları Covid-19 salgınına karşı alınan önlemler kapsamında ikinci bir duyuruya kadar muhtelif hayvanların ihracatını yasakladığını açıklamışlardır. Buna göre, karar kapsamında egzotik hayvanlar, omurgasız hayvanlar, amfibiyen hayvanlar, kedi, köpek, dağgelinciği, süs balıkları, sürüngenler, kemirgenler, evcil tavşanlar, kuşlar vb. hayvanların ihracı yasaklanmıştır.

Irak’a Tarım Ürünleri İhracatı YASAKLANDI

Erbil Ticaret Ataşeliği, IKBY Tarım ve Su Kaynakları Bakanlığınca 01 Ağustos 2020 tarihinden itibaren nar, incir, elma, karpuz, patates, salatalık ve bal ürünlerinin ithalatının yasaklanacağı, mezkûr ürünlerin yasal olmayan şekillerde ithal edilerek satışa sunulduğunun tespiti halinde satış gerçekleştirilen yerin ilgili kısmının 1 hafta boyunca kapatma cezasına tabi tutulacağı ifade edilmektedir.

İzaha Davet Müessesesinin Usul ve Esasları

30 Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 519 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile “izaha davet” müessesesinin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar belirlenmiş olup, konuyla ilgili hazırlanan bilgi notu

ABD Antidamping ve Telafi Edici Vergi Uygulamaları

Ticaret Bakanlığı’ndan alınan yazılarda, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından ülkemiz menşeli;Karbon Kaynaklı Çelik Tüp ve Borular” (Circular Welded Carbon Steel Pipes and Tubes) ve “Kesiti Dikdörtgen veya Kare Şeklinde Olan Demir Çelikten Tüp ve Borular” (Light-Walled Rectangular Pipe and Tube)ithalatında uygulanmakta olan anti-damping önlemleri kapsamında

EVRİM Haber Servisi tüm haberleri için TIKLAYINIZ

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

+90 212 442 4246