Haberler

EVRİM Haber Servisi tüm haberleri için TIKLAYINIZ

Irak’a Tarım Ürünleri İhracatı YASAKLANIYOR

Erbil Ticaret Ataşeliğinden alınan malumata atıfla, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden alınan yazıda, IKBY Tarım ve Su Kaynakları Bakanlığı tarafından 01 Ağustos 2020 tarihinden itibaren nar, incir, elma, karpuz, patates, salatalık, bal ürünlerinin ithalatının yasaklanacağı,

Türkiye’de üretilmeyen makinelerin ithalatına ek

Çok sayıda ürüne getirilen ek gümrük vergileri, sanayicinin üretim iştahını azaltmaya başladı. Paramedya sitesi yazarı Erol Taşdelen, “Sanayiciye bu kadar yük fazla” başlıklı yazısında, “Çok acil olarak istihdam kredisi kullanan, istihdamı sağlayacağı makinalar için konulan ek gümrük vergileri kaldırılmalıdır.

İpsala Gümrük Kapısı’ da vardiyalı rüşvet çarkı

Savcılık talimatıyla İpsala Gümrük Kapısı'na yönelik düzenlenen operasyon sonrası Gümrük Müdürü Mustafa Kemal Mısırlıoğlu tutuklandı. Memurların ifadesine göre, gümrük kapısında vardiya düzenine geçildiği, toplanan rüşvet paralarının Mısırlıoğlu'na teslim edildiği iddia edildi. Mısırlıoğlu ise kendisine kumpas kurulduğunu söyledi.

Fatura Tipi : Özel Matrah’da İhraç kayıtlı Fatura

Soru:Müşterim Altın işi ile iştigal etmektedir.Fatura tipi Özel Matrah olarak fatura düzenlenmektedir.Müşterim aynı zamanda ihraç kayıtlı fatura düzenliyor.Aynı Fatura hem Özel Matrah şekline tabi hemde İhraç kayıtlı fatura olmaktadır.Böyle durumda birden çok fatura tipi belirtilememektedir.Bu şekilde iki farklı farklı fatura tipi ile fatura kesilmesi durumunda fatura tipini ne seçmemiz gerekir ? Açılamaya özel bir bilgi girmemiz gerekir mi ?

EVRİM Haber Servisi tüm haberleri için TIKLAYINIZ

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

+90 212 442 4246